روستای ییلاقی ولیان: Forums

 
 velyani.ir :: نمايش موضوعات - کج ترین ساختمان دنیا
به انجمن سايت خوش آمديد- شما مي توانيد در کمتر از 1 دقيقه به صورت رايگان به عضويت انجمن در بياييد و از تمام امکانات آن استفاده کنيد.

نام کاربري: نام اصلي: پسورد: تکرار پسورد: ايميل: تکرار ايميل:کج ترین ساختمان دنیا

 

ارسال موضوع جديد  پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر 

   velyani.ir صفحه اول انجمن -> سبک های معماری -> داخلی و خارجی و کلاسیک

نمايش موضوع قبلي :: نمايش موضوع بعدي  
نويسنده پيغام

girl_8th
مدیر معماری
مدیر معماریدر حال حاضر: آفلاین
7 اسفند ماه ، 1388
تعداد ارسالها: 18
امتياز: 1573
تشکر کرده: 0
تشکر شده 5 بار در 5 پست
محل سكونت: tehranارسالارسال شده در: پنجشنبه، 13 آبان ماه ، 1389 19:11:35    موضوع مطلب: کج ترین ساختمان دنیا پاسخ همراه با اعلان

کج ترین ساختمان اداری دنیا در چین مراحل پایانی ساخت را می گذراند. این روزها دو قطعه از سازه انتهایی این ساختمان که به صورت بر ج های دو قلو ساخته شده، در آسمان به هم متصل می شود.
وصل کردن این دو قطعه از برج های دو قلو باعث به هم متصل شدن این دو برج به صورت متمایل خواهد شد به طوری که شکل این برج در نهایت عدد 8 را نشان می دهد. قرار است این برج بعد از اتمام کار مقر تلویزیون ملی چین CCTV باشد.
دو بازوی این برج های دوقلوی 234 متری، تا 70 متر در آسمان به سوی هم متمایل می شوند تا در نهایت به هم برسند. درصورت مساعد بودن شرایط جوی، کار متصل کردن بازوهای این دو برج به هم، این هفته انجام خواهد شد. مهندسان این سازه که اکثرا آلمانی هستند، هر روز تنها یک ساعت در آستانه سحر فرصت دارند تا عملیات متصل کردن بازوهای این دو برج را انجام دهند. تنها در این ساعت از روز است که ساختمان سازه کمترین تاثیر را از تغییرات درجه هوا می گیرد. در ساعات دیگر شبانه روز، تغییرات ایجاد شده در سازه فلزی ساختمان و انبساط فلز در صورت گرمای خورشید، عملیات پیچیده متصل کردن بازوی برج ها را دشوار می کند. اسکلت بیرونی این سازه عجیب از 10هزار قطعه میله فلزی تشکیل شده است. این ساختمان چنان عجیب و پیچیده است که هیچ کدام از قوانین ساختمان سازی در چین شامل آن نمی شود. به همین دلیل مقامات شهر پکن پیش از شروع کار ساخت این سازه در سپتامبر سال 2004، یک گروه 13 نفره از مهندسان چینی را مسوول بررسی شرایط ساخت این ساختمان کردند. این گروه بعد از 2 سال بررسی، سرانجام نظر مساعد خود را اعلام کرد و مقامات شهر پکن هم اجازه شروع کار را دادند.
بازوهای این برج های دوقلو به وسیله یک سایه بان که 11 طبقه از این ساختمان را پوشش می دهد به هم متصل می شود. الی شیهان، مهندس آلمانی شرکت متروپلیتن در سال 2002 در رقابت بین المللی برای طراحی و ساخت این ساختمان برنده شد و کار طراحی و بعد ساخت آن را شروع کرد.
در میان هزاران پروژه ساختمانی که این روزها در آستانه برگزاری مسابقات جهانی المپیک در پکن به سرعت در حال ساخت است، خبر مربوط به این ساختمان عجیب کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در شهر پکن اکنون نزدیک به 10هزار پروژه ساختمانی در حال ساخت است. ساخت این ساختمان عظیم در سال 2009 به پایان می رسد

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي
تشکرهاي ثبت شده از ايجاد کننده تاپيک :
 
تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر

   velyani.ir صفحه اول انجمن -> سبک های معماری -> داخلی و خارجی و کلاسیک

زمان پيشفرض سايت: ساعت گرينويچ + 3.5 ساعت
صفحه 1 از 1
  
پاسخ سريع:
شکلکهای بیشتر


افزودن امضاء به مطلب ارسالي (امضاء كاربر در بخش ويرايش مشخصات كاربر قابل تغيير است .)


 

  


 

Forums ©